„U” Cluj vrea în finala Cupei României

Costel Enache, antrenorul Universității Cluj, a declarat, marţi,2 martie, că el şi jucătorii își doresc de pe acum la o calificare în finala Cupei României.

Noi am luat în calcul orice scenariu pentru meciul de mâine, dar ar fi ideal să încheiem lucrurile în 90 de minute. Ne aşteaptă însă un joc cu un adversar puternic, cu un joc consistent, chiar dacă ultimele două meciuri oficiale le-a pierdut. Trebuie să fim foarte, foarte atenţi şi să avem o organizare foarte bună. Cred că avem soluţii să ne impunem în orice situaţie. Visăm la o finală de Cupa României. Ar fi o performanţă minunată pentru jucători şi o recompensă pentru ultima perioadă în care au muncit foarte, foarte mult, a spus Enache într-o conferinţă de presă.

Echipa de fotbal Universitatea Cluj întâlneşte azi, 3 martie, de la ora 20:30, pe teren propriu, formaţia Viitorul Pandurii Târgu Jiu, într-o partidă contând pentru faza sferturilor de finală ale Cupei României.