Anunț important al conducerii lui CFR Cluj pentru suporteri înaintea derby-ului cu Universitatea Cluj: ”Respectul și buna colaborare există doar atunci când ambele părți își doresc cu adevărat acest lucru!”

În preajma Derby-ului cu Universitatea Cluj, programat luni, 21 august 2023, de la ora 21:30, pe Cluj Arena, conducerea lui CFR Cluj și-a manifestat unele nemulțumiri legate de locurile unde vor putea sta fanii echipei din Gruia. Oficialii fostei campioane au oferit și argumente, într-un comunicat publicat pe pagina oficială de Facebook.

”După consultări cu suporterii noștri, și în baza relațiilor pe care conducerea clubului nostru le-a construit, în ultimii doi ani, cu Universitatea Cluj, am solicitat printr-o adresă trimisă vineri, 11 august, ca biletele destinate galeriei echipei noastre să fie în inelul superior al Peluzei 2, și nu în cel inferior, așa cum s-a procedat anterior. Ne-am dorit asta pentru ca și galeria noastră să beneficieze de o vizibilitate și de o acustică egală cu cea de care se bucură suporterii echipei gazdă. Miercuri după-masă, la o distanță de patru zile și jumătate, Universitatea Cluj ne-a respins cererea, folosind argumente nejustificate în ciuda deschiderii de care am dat dovadă la meciul retur din etapa 30 a sezonului precedent, disputat în Gruia. Dar, respectul și buna colaborare există doar atunci când ambele părți își doresc cu adevărat acest lucru. Astfel, biletele pentru galeria noastră sunt disponibile ???????? ?? ?????? ???????? al Peluzei 2, la prețul de 20 de lei”, au transmis reprezentanții CFR-ului.

Suporterii vișiniilor își pot achiziționa bilete de pe site-ul următor. Există și posibilitatea cumpărării de la casele de bilete din Gruia. Iată și programul:

● VINERI (18 AUGUST) – 11:00 – 15:00

● SÂMBĂTĂ (19 AUGUST) – 11:00 – 15:00

● LUNI (ZIUA MECIULUI) – 12:00 – 17:00

VICTORIE CLARĂ LA ULTIMA CONFRUNTARE

La ultimul meci direct, jucat pe 13 martie 2023, pe teren propriu, CFR Cluj a obținut un succes categoric în fața marii rivale, 4-0. În comunicatul publicat azi, trupa antrenată în prezent de Andrea Mandorlini este foarte optimistă în privința rezultatului de luni: ”Împreună am fost mereu mai puternici! Împreună vom învinge și de această dată”.

DEAC, PE LOCURILE DIN FAȚĂ ÎN AUTOCAR. ESTE CU MORALUL RIDICAT. SALUTĂ FANII DIN MAȘINĂ

Astăzi, pe când autocarul CFR-ului trecea prin Centrul Clujului, pe lângă Catedrala Ortodoxă mai precis, Ciprian Deac a fost observat pe locul de lângă șofer. Decarul campioanei a făcut cu mâna din mașină când a fost salutat de pe stradă. Probabil de un suporter. De altfel, Deac s-a întors de curând la antrenamentele echipei și a anunțat că vrea să mai câștige trofee cu CFR. Deac are 7 titluri de campion al României cu feroviarii.

CITEȘTE ȘI – PREMIUM CLUJ LIVE | 4 ani de la victoria de pe Celtic Park, una dintre cele mai spectaculoase din istoria CFR-ului în competițiile europene. Cum arăta primul 11 al feroviarilor, ce NOTE au primit elevii lui Petrescu și care a fost destinul fotbaliștilor din acea partidă

CARTE POȘTALĂ DE COLECȚIE. Cum arăta CFR Cluj acum 10 ani

Dacă v-a plăcut materialul, nu ezitați să vă abonați la pagina de facebook Cluj Live TV, la canalul de youtube Cluj Live Sport și la canalul de rumble Cluj Live Sport pentru a fi la curent cu ultimele noutăți.

Articolul precedentParc fotovoltaic și eolian la Cluj, pentru producție și cercetare, construit cu fonduri europene și de la bugetul local
Articolul următorEDITORIAL | De multe ori, eroii adevărați sunt cei foarte puțin cunoscuți, cei cu vieți modeste. Exemplul dat de un om pe care viața l-a pus la grea încercare. Câți îl putem urma?
Experiență profesională: Editorialist, reporter, producător și realizator de emisiuni la Cluj Live, 24 octombrie 2022 - prezent Redactor la Povești din Sport, 12 februarie 2018 - prezent Reporter la Prima Sport (în trecut Look Sport, respectiv Look TV), 23 ianuarie 2018 - 12 septembrie 2022 Corespondent al redacției de sport Prima TV București, 1 martie 2021 - 12 septembrie 2022 Producător al emisiunii Look Sport Special, 1 februarie 2021 - 12 septembrie 2022 Producător al emisiunii Rezumatele etapei Ligii 1, 1 decembrie 2020 - 12 septembrie 2022 Reporter la Ziua de Cluj, 6 iulie 2016 - 8 ianuarie 2018 Realizator al emisiunii sportive ZIUAlive, 19 februarie 2017 - 29 mai 2017 Invitat al emisiunii ”1 la 1”, de la Realitatea FM Cluj, 17 iulie 2017 - 8 ianuarie 2018 Redactor la CityNews Cluj, 8 aprilie 2019 - 6 august 2019 Redactor la Elita României, 18 martie 2019 - 10 februarie 2020 Redactor colaborator la Gazeta Sporturilor, 8 ianuarie 2018 - 31 ianuarie 2018; februarie 2019 Alte publicații unde am scris: La Masa Verde (2014 - 2016), Cunoașterea e putere (2015 - 2016), Casiansoneriu.ro (2018 - 2020), Fotbal pe Afiș (2021 - 2022), Presa Locală (2016) Stagii de practică: Radio Renașterea Studii: Absolvent al Liceului Pedagogic ”Gheorghe Lazăr” din Cluj-Napoca, secția Științe Sociale, în anul 2013 În 2019 mi-am susținut lucrarea de licență în jurnalism ”Activitatea lui Miodrag Belodedici, reflectată în presă” la Facutatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (FSPAC), din cadrul UBB Cluj Cărți publicate: Belodedici: Românul care a triumfat de două ori în Cupa Campionilor Europeni (2020) Alte informații: Premiu pentru participarea la concursul județean de poezie ”Versuri pentru suflet”, organizat de Biblioteca Județeană Cluj, în anii 2021 și 2022 Am participat la cursurile de acordare a primului ajutor, organizate de SMURD, în Cluj-Napoca, pe 14 ianuarie și 9 septembrie 2023 Colaborator al Anuarului presei clujene în anii 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 și 2022 Site personal: www.robertpopanews.wordpress.com Adresă de e-mail: robertpopa1994@gmail.com