FOTO/ Bărbat prins sub o mașină de frezat asfalt în Baciu. A fost dus la spital

Pompierii au intervenit sâmbătă, alături de Serviul de Ambulanță Județean Cluj, pentru a acorda primul ajutor calificat unei persoane, după ce un utilaj greu (mașină de frezat asfalt) s-a răsturnat în zona străzii Jupiter din localitatea Baciu.
La fața locului s-au deplasat o autospecială cu modul de descarcerare și un echipaj SAJ, unde au găsit un bărbat în stare de conștiență, care a necesitat consult medical. Pompierii asigură măsuri preventive la locul accidentului, având în vedere scurgerile de carburanți raportate.
”Bărbatul, în vârstă de aproximativ 30 de ani, ce a fost consultat de către echipajul SAJ este transportat la spital pentru investigații și îngrijiri medicale. Acesta era în stare de conștiență și prezenta mai multe suspiciuni de traumatisme”, au spus pompierii clujeni.

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme